Фейки - зло: як у Луцьку воюють із брехнею в Мережі

 

У розпалі - проєкт Луцького ІТ-кластеру (LITaC) під назвою “IT is True”. Він передбачає цикл лекцій від відомих волинських журналістів для учнів загальноосвітніх шкіл та студентів вишів щодо боротьби із фейками.

Про це повідомляє виконавча дирекція LITaC.

Зокрема головний редактор 12 каналу Сашко Бугаєнко прочитав для учнів 10-11 класів луцької школи № 17 лекцію на тему “Обережно, фейк! Як відрізнити недостовірну інформацію у ЗМІ та соцмережах”.

Журналіст акцентував увагу дітей на ознаках фейків та розповів про інструменти, за допомогою яких можна перевірити правдивість інформації.

Сашко Бугаєнко розповів, чому погодився взяти участь у проєкті “IT is True”. 

“Бо мені страшно жити поряд з людьми, які під впливом маніпуляцій розпинають своїх співвітчизників (Нові Санжари та коронавірус, міф про бандерівців і заборону російської мови, які стали першим кроком в російсько-український війні, тощо)”, - зазначив журналіст.

Детальніше із запланованими заходами можна ознайомитися у календарі.

Для довідки:

 

IT is True - це соціально орієнтований проєкт, який Луцький ІТ-кластер втілює спільно з відомими волинськими журналістами за підтримки управління освіти Луцької міськради. У його рамках медійники читатимуть у школах та вишах лекції на тему "Обережно, фейк! Як відрізнити недостовірну інформацію у ЗМІ та соціальних мережах".

 

Спікерами стали: Іван Савич (головний редактор ІА "Волинські Новини"), Мая Голуб (регіональна представниця Інституту масової інформації), Юрій Ричук (головний редактор інтернет-видання "Перший"), Андрій Лучик (головний редактор ІА "Конкурент"), Валентина Куць (головний редактор ЦЖР "Сила правди"), Іванна Рудишин (головний редактор ІА "ВолиньPost"), Сашко Бугаєнко (головний редактор 12 каналу), Мар'яна Метельська (головний редактор інтернет-видання "Волинь Online"), Ірина Баран (журналістка).

 

Зокрема вже заплановані лекції на факультеті філології та журналістики СНУ, школах № 1,17, 27, гімназії № 4 Луцька.